21 grudnia 2016

5 sposobów na świąteczny klimat w mieszkaniu

Świąteczny klimat w mieszkaniu? To prostsze i tańsze niż myślisz! Wystarczy kilka prostych dodatków które sprawią, że Ty i Twoi bliscy poczujecie magię Bożego Narodzenia. 

Drift wood Christmas tree with homemade ornaments

Choinka inna niż wszystkie

Choinka to symbol nierozerwalnie kojarzący się z Bożym Narodzeniem. W milionach domów pojawiają się drzewka przystrojone lampkami, bombkami, łańcuchami, cukierkami i owocami. Każda inna i każda wyjątkowa. My proponujemy zdecydować się na wspomnianą wyjątkowość i postawić na choinkę… bez wykorzystania choinki. To propozycja idealna dla niewielkich przestrzeni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

SONY DSC

Lampki w dzbanie

Świąteczne lampki to obowiązkowy dodatek do każdej choinki. Sprawiają, że wygląda efektownie i dodaje całemu mieszkaniu jedynego w swoim rodzaju klimatu. Taki efekt kusi do szerszego wykorzystania światełek, na przykład w przezroczystym, szklanym wazonie. Całość można urozmaicić jemiołą, bombkami czy gałązkami świerku. Do stworzenia takiej kompozycji najbardziej polecamy mniejsze komplety lampek, które są zasilane bateriami.

Weihnachtsdekoration an einem Balkon

Nie tylko w mieszkaniu

Barwne światełka coraz częściej goszczą również poza mieszkaniem, na przykład na balkonie, tarasie czy w ogródku. W zależności od powierzchni możliwości jest wiele – od lampek i silikonowych węży, przez świecące renifery i bałwany, po drzewka i krzewy. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie każde oświetlenie sprosta zimowej pogodzie. Lampki zewnętrzne powinny mieć lepszą izolację.

Natale

Pobudzenie zmysłów

Święta kojarzą się również z aromatycznymi zapachami. Zamiast sztucznych odświeżaczy powietrza, polecamy zastosować naturalne rozwiązania. Najprostszym sposobem jest zakup świerkowych gałązek, które dostaniemy w kwiaciarniach i punktach sprzedaży choinek. Można wyeksponować je w wazonie bądź udekorować nimi parapet, stół czy spód sztucznej choinki. Jeżeli chcemy, aby dom wypełnił się zapachem pomarańczy, pokrójmy ją na plasterki, postawmy na talerzyku, a ten na kaloryferze.

Poinsettia  (Euphorbia pulcherrima), Christmas decorations  in the window on the eve of holiday (mass production of products)

Zaproś rośliny

Kwiaty we wnętrzach to ogromny ładunek optymizmu. Nie są drogie, a odpowiednio dobrane skutecznie wprowadzają świąteczny nastrój. Gwiazda betlejemska cyklameny, grudniki, azalie, a nawet begonie – tylko wyobraźnia jest ograniczeniem. Można również wykorzystać różnorodne pojemniki, na przykład wykonane z drewna – im bardziej nietypowe, tym lepiej i bardziej oryginalnie.


Zapytaj eksperta
Alpha Park

Tworząc osiedle Alpha Park, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swojej branży.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nimi!


Kategorie