17 stycznia 2017

MdM na finiszu? Nie w Alpha Park!

Tegoroczne środki przewidziane na program Mieszkanie dla Młodych mogą się skończyć w każdej chwili. To jednak nie koniec dofinansowań. Na naszym osiedlu Alpha Park wciąż można kupić mieszkanie korzystając z puli na 2018 rok.

Mieszkanie z dofinansowaniem

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych (MdM) zaplanowano na lata 2014-2018. W każdym roku obowiązuje odrębny budżet. Zainteresowanie programem rośnie z każdym rokiem jego funkcjonowania. W 2014 roku klienci skorzystali z 35% środków, a w 2015 roku z nieco ponad 70%. Od 2016 roku rządowe pieniądze są wykorzystywane w całości. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku taka sytuacja może mieć miejsce po kilku tygodniach. Szybkie zakończenie przyjmowania wniosków na 2017 rok doprowadzi do wzrostu liczby zainteresowanych mieszkaniami z dofinansowaniem z 2018 roku. Umożliwiają to założenia programu, według którego wypłacenie środków może nastąpić na końcu transakcji, czyli w momencie oddania budynku do użytkowania.

Sprawdź limity

Osoby, które zamierzają skorzystać z rządowego dofinansowania muszą pamiętać o obowiązujących limitach. Dotyczą one wielkości mieszkania i ceny za metr kwadratowy. Powierzchnia nie może przekraczać 75 mkw. Przy trójce dzieci wzrasta o 10 mkw. Ograniczenie dotyczy również ceny. Próg dla Warszawy wynosi 6433 zł/mkw. Wymogi programu sprawiają, że nieruchomości mieszczące się w limicie Mieszkanie dla Młodych to rzadkość. Potwierdzają to informacje Narodowego Baku Polskiego i Banku Gospodarstwa Krajowego. Według najnowszych danych (III kw. 2016 r.) powierzchnię poniżej 75 mkw. miało 90,1% warszawskich mieszkań z rynku pierwotnego. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli wymaganie metrażowe połączyć z limitem cenowym – wówczas liczba takich lokali zmniejsza się do 18,3%.

Kierunek – Ursus Skorosze

Jakie mieszkania kwalifikują się do MdM i gdzie ich szukać? Aby inwestycja mogła zostać zakupiona w ramach programu musi zostać oddana do użytku w 2018 roku. Z racji wysokich cen za metr kwadratowy, mieszkania znajdujące się w centrum Warszawy nie spełniają wymogów programu. Natomiast znaczna ich część zlokalizowana jest w dzielnicach sąsiadujących. Ciekawym kompromisem pomiędzy ceną, a lokalizacją jest nasza inwestycja znajdująca się w Ursusie Skoroszach. Na naszym osiedlu Alpha Park klienci mają do dyspozycji duży wybór różnorodnych i funkcjonalnych metraży. Dzięki temu każdy może kupić mieszkanie, które będzie idealnie dostosowane do jego potrzeb. Nowością będą łazienki z oknami. Wszystkie mieszkania będą mieć duże balkony, tarasy, loggie lub ogródki. Rachunki za części wspólne będą niższe dzięki rozwiązaniom ekologicznym – panelom fotowoltaicznym, zbieraniu wody deszczowej do nawadniania osiedlowej zieleni, wentylacji hybrydowej i oświetleniu LED.

 Czym jest rządowy program MdM?

Mieszkanie dla Młodych to rządowy program wsparcia młodych w kupnie pierwszego lokalu mieszkalnego (wyjątkiem są osoby wychowujące przynajmniej troje dzieci, spełniające wymienione w ustawie warunki). Jednorazowe dofinansowanie jest nierozerwalnie powiązane z kredytem mieszkaniowym. Zostaje przyznane po złożeniu wniosku kredytowego, ale uruchomione dopiero w momencie wypłaty ostatniej transzy kredytu. Klient dostanie dofinansowanie tylko w banku, który podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (lista znajduje się na stronie www.bgk.pl). Po uruchomieniu kredytu mieszkaniowego, kwota dopłaty z rządowego programu MdM zostaje wypłacona do banku kredytującego, a następnie na rachunek dewelopera. Wysokość dopłaty dla singli i bezdzietnych małżeństw wynosi 10% wartości mieszkania przy określonych w programie limitach za 1 mkw. Mając jedno dziecko pomoc państwa wzrasta do 15%, przy dwójce do 20%, a trójce lub większej liczbie do 30%.

 Szukasz mieszkania z dofinansowaniem MdM? Skontaktuj się z naszym ekspertem! tel.: 515 106 822 e-mail:alpha@red-development.pl


Zapytaj eksperta
Alpha Park

Tworząc osiedle Alpha Park, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swojej branży.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nimi!


Kategorie