24 lutego 2017

Mieszkanie? Większość woli nowe!

IMG_7618

55% Polaków w ogóle nie interesowało się zakupem nieruchomości, które pochodziły z rynku wtórnego. Za co cenimy mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego?

Mieszkania w nowym budownictwie są znacznie chętniej kupowane niż lokale na starszych osiedlach – wynika z badania TNS Polska*. Ponad połowa respondentów (55%) nie interesowała się nieruchomościami, które miały wcześniej innych właścicieli, czyli pochodziły z rynku wtórnego. Szukali jedynie nowych mieszkań. Tylko nieliczni respondenci (12%) woleli od początku mieszkanie z rynku wtórnego. Dla 9% zapytanych przyszły lokal mógł być zarówno nowy, jak i używany. Natomiast prawie jedna czwarta (24%) rozważała zakup mieszkania z rynku wtórnego, ale ich pierwszym wyborem były nowe nieruchomości.

Wśród największych atutów nieruchomości z rynku pierwotnego, niemal na równi, wskazywano takie elementy, jak: wszystko jest nowe (38%), budynek nie wymaga remontu (35%), samemu decyduje się o wystroju wnętrza (33%). Mniej ważne są takie aspekty, jak łatwość sprzedaży mieszkania (11%), możliwość uzyskania rabatu u dewelopera (10%), możliwość wykupienia miejsca parkingowego (7%) czy brak prowizji dla agenta nieruchomości (7%). Co ciekawe, mężczyźni częściej niż kobiety zwracają uwagę na to, że w mieszkaniu wszystko jest nowe (43% wobec 36%) i jest możliwość indywidualnego decydowania o wystroju wnętrza (37% wobec 31%).

Szeroki wybór nowych, funkcjonalnych mieszkań, dostępnych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, można znaleźć na naszym osiedlu Alpha Park w Ursusie Skoroszach. Klienci mają do wyboru mieszkania w dwóch powstających budynkach – B i C. W budynku B powstanie 87 lokali (o powierzchni 33-81 mkw.), a w budynku C – 95 (31-65 mkw.). Wszystkie będą miały przestronne tarasy, balkony, loggie lub zielone ogródki. Nowością, proponowaną w części mieszkań, będą łazienki z oknami. Po raz kolejny klienci mają możliwość zakupu mieszkania w standardzie deweloperskim lub w opcji z wykończeniem. Oba rozwiązania łączy wysokiej jakości Standard RED Plus. Ceny rozpoczynają się od 5990 zł/mkw. Dzięki temu mieszczą się w limitach rządowego programu MdM.

Szukasz mieszkania w atrakcyjnej cenie? Skontaktuj się z naszym ekspertem! tel.: 515 106 822 e-mail: alpha@red-development.pl

*Raport Oto Dom 2015. Próba celowa: 510 pełnoletnich mieszkańców nowych osiedli/inwestycji, które powstały w ciągu ostatnich 2 lat w pięciu największych miastach w Polsce. Termin badania: 19.03-02.04.2015 r.


Zapytaj eksperta
Alpha Park

Tworząc osiedle Alpha Park, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swojej branży.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nimi!


Kategorie