18 kwietnia 2017

Nie zdążyłeś skorzystać z MdM? Poznaj naszą ofertę specjalną!

 

Dostępny w tym roku budżet rządowego programu Mieszkanie dla Młodych skończył się błyskawicznie. Klienci naszego osiedla Alpha Park mogą jednak skorzystać z ekonomicznego sytemu płatności 20/80 lub 30/70 oraz szerokiego wyboru funkcjonalnych mieszkań od 5990 zł/mkw. Sprawdź!

 

Dlaczego rządowy program MdM się skończył?

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych (MdM) zaplanowano na lata 2014-2018. W każdym roku obowiązuje odrębny budżet. Zainteresowanie programem rośnie z każdym rokiem jego funkcjonowania. W 2014 roku klienci skorzystali z 35% środków, a w 2015 roku z nieco ponad 70%. Od 2016 roku rządowe pieniądze są wykorzystywane w całości. W tym roku taka sytuacja miała miejsce już po miesiącu. W 2017 roku można było też zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli (381 mln zł z 762 mln zł). Wykorzystano ją już na początku kwietnia.

 

Co po MdM?

Teraz na znaczeniu mogą zyskać preferencyjne warunki i harmonogramy płatności, które są oferowane wszystkim klientom inwestycji RED Real Estate Development. Aktualnie klienci osiedla Alpha Park mogą skorzystać z systemu płatności 20/80 (budynek C) oraz 30/70 (budynek B). Jest on ekonomiczny, gdyż angażuje środki w minimalnym stopniu. Zakłada on, że 20% wartości nieruchomości wpłaca się w ciągu 6 tygodni od podpisania umowy deweloperskiej, a pozostałe 80% dopiero przed odbiorem kluczy.

 

To nie koniec rządowego programu MdM

W styczniu 2018 roku odblokowana zostanie druga połowa budżetu Mieszkania dla Młodych na 2018 roku. Wówczas wyścig po dofinansowania ruszy po raz ostatni – rządowy program zaplanowano bowiem do 2018 roku. Jak zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, po zakończeniu programu MdM nie będzie działał żaden podobny program dotowania zakupu lokali własnościowych. Dlatego osoby zainteresowane rządową dopłatą, powinny podjąć dość szybką decyzję. Analizując sytuację, jaka miała miejsce w tym roku, istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że już w I kw. 2018 roku zostanie całkowicie wyczerpana ostatnia pula środków na dopłaty.

 

Na jakie oferty specjalne mogą liczyć klienci Alpha Park?

Warto przypomnieć, że nasi klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert na każdym etapie sprzedaży. Aktualnie na naszym osiedlu Alpha Park proponujemy szeroki wybór funkcjonalnych mieszkań od 5990 zł/mkw. Klientom, którzy kupią wybrane 2-pokojowe mieszkanie, oferujemy garaż za 2000 zł. Dużym atutem lokalu jest półotwarta kuchnia, oddzielona od salonu ścianką z możliwością zaaranżowania oddzielnej kuchni. Lokal posiada również wygodną sypialnię, a także około 9 mkw. balkon, na którym można zorganizować atrakcyjny kącik wypoczynkowy. Tylko teraz cena tego mieszkania wynosi 370 407 zł.

 

Szukasz mieszkania w atrakcyjnej cenie? Skontaktuj się z naszym ekspertem! tel.: 515 106 822 e-mail: alpha@red-development.pl


Zapytaj eksperta
Alpha Park

Tworząc osiedle Alpha Park, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swojej branży.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nimi!


Kategorie