3 kwietnia 2017

Ursus, czyli wszystko czego potrzebujesz w zasięgu ręki

News_Ursus_AP_blog_ursus_inspiracja

Sąsiedztwo terenów zielonych, dogodny dojazd samochodem i komunikacją miejską, a także bliskość sklepów i urzędów. Sprawdźmy jakie elementy dotyczące lokalizacji były uznane za najważniejsze przez ankietowanych zamieszkujących stolicę.

Najważniejsze kryterium wyboru lokalizacji w Warszawie? Bliskości terenów zielonych. Wskazało ją 41% warszawiaków kupujących mieszkanie – wynika z raportu TNS Polska*. Bardzo ważna jest również łatwość dojazdu do centrum miasta (38%) i położenie z dala od centrum (35%). Kolejne pozycje zajęły: dogodna komunikacja środkami transportu publicznego (34%), atrakcyjna lokalizacja, która ułatwi wynajem lub sprzedaż mieszkania (30%) oraz bliskość sklepów i urzędów (30%).

Najważniejsze kryteria wyboru mieszkania
w Warszawie w kategorii „lokalizacja”
Bliskość terenów zielonych 41%
Dogodna komunikacja samochodem 38%
Lokalizacja w mieście, ale z dala od centrum 35%
Dogodna komunikacja środkami transportu publicznego 34%
Atrakcyjna lokalizacja, która ułatwi wynajem/sprzedaż 30%
Bliskość sklepów i urzędów 30%

Źródło: TNS Polska

Doskonałą lokalizacją charakteryzuje się nasze osiedle Alpha Park, które znajduje się w Ursusie Skoroszach. Nie brakuje tutaj cenionych przez warszawiaków terenów zielonych. Mieszkańcy mają do wyboru park Czechowicki, park Achera i park Hassów. Wkrótce powstanie tutaj również pierwszy w Warszawie park ekologiczny.

Mocną stroną Ursusa jest dogodna komunikacja samochodem i transportem publicznym. Bliskość Alei Jerozolimskich (200 m) zapewnia wygodny dojazd do centrum miasta, podobnie jak Szybka Kolej Miejska oraz Warszawska Kolej Dojazdowa (dojazd zajmuje tylko 15 minut). Z kolei południowa obwodnica Warszawy umożliwia dobre połączenie z innymi dzielnicami oraz głównymi trasami wylotowymi.

Ursus to również rozwinięta i bogata infrastruktura. W okolicy osiedla znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe (między innymi sklepy, centra handlowe, restauracje, przychodnie, siłownie), urzędy, szkoły, przedszkola, ośrodek sportu i rekreacji, place zabaw dla dzieci, których bliskość podnosi komfort życia mieszkańców.

Warto przypomnieć, że Ursus to najbezpieczniejsza dzielnica Warszawy. Z kolei ogrodzenie oraz monitoring naszego osiedla Alpha Park dodatkowo wzmacniają poczucie bezpieczeństwa.

*TNS Polska dla serwisu Oto Dom. Próba celowa: 510 pełnoletnich mieszkańców nowych osiedli/inwestycji, które powstały w ciągu ostatnich 2 lat w pięciu największych miastach w Polsce. Termin badania: 19.03-02.04.2015 r.

Szukasz mieszkania w doskonałej dzielnicy? Skontaktuj się z naszym ekspertem! tel.: 515 106 822 e-mail: alpha@red-development.pl


Zapytaj eksperta
Alpha Park

Tworząc osiedle Alpha Park, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swojej branży.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nimi!


Kategorie