28 września 2015

Wszystkie ścieżki rowerowe prowadzą do Ursusa

 

Wbrew powszechnej opinii bieganie – które uprawia 18% Polaków – wcale nie jest najpopularniejszą aktywnością fizyczną. Wyprzedza je jazda na rowerze (51%), która jest traktowana nie tylko jako forma aktywności i rozrywki, ale również środek transportu. Z tego powodu, przyglądamy się ścieżkom rowerowym w Ursusie.

 

Różne oblicza roweru

Na rosnącą popularność sportu wpływają nie tylko imprezy masowe, ale również nowoczesny sprzęt, który jeszcze nigdy wcześniej nie był tak wyspecjalizowany. Ubrania nie przeszkadzają w ruchu i – co ważne – pozwalają na prawidłową wymianę ciepła, pomiędzy organizmem a otoczeniem. Również akcesoria są coraz bardziej dostępne i pomagają osiągnąć lepsze rezultaty.

 

Trasy godne uwagi

W przypadku jazdy na rowerze kluczowa jest infrastruktura. Najdłuższą ścieżką rowerową w Ursusie jest trasa biegnąca przez całą długość al. 4 Czerwca 1989 r. Jej podstawowe zalety to obustronność oraz wygodna, asfaltowa nawierzchnia. Droga łączy się z Al. Jerozolimskimi, dlatego jest rowerowym łącznikiem z całą stolicą – jadąc w prawo, przez ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., dojedziemy na Ochotę, a jeśli skręcimy w lewo, Al. Prymasa Tysiąclecia dojedziemy na Wolę. Stamtąd można udać się w kierunku Śródmieścia, do którego dostaniemy się za pomocą ul. Kasprzaka, ul. Prostej, a następnie ul. Świętokrzyskiej. Trasa liczy 11 km i można ją pokonać w około 40 minut.

 

Brak roweru to nie przeszkoda

Na naszym osiedlu Alpha Park właściciele rowerów nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swojego pojazdu – w budynkach znajdują się specjalne pomieszczenia na rowery. Warto również pamiętać, że brak jednośladu nie uniemożliwia poruszania się nim po Warszawie. Mieszkańcy Alpha Park mają stację roweru publicznego tu pod domem, przy ulicy Skoroszewskiej. Aby z niego skorzystać wystarczy się zarejestrować (www.veturilo.waw.pl). Pierwsze 20 minut jest bezpłatne. W Ursusie są jeszcze cztery inne stacje, przy ul. Orląt Lwowskich, ul. Wiosny Ludów, Hennela i Sosnkowskiego. To sprawia, że cała stolica jest w zasięgu dwóch kół – zdrowo, ekologicznie i przyjemnie.

 


Zapytaj eksperta
Alpha Park

Tworząc osiedle Alpha Park, współpracujemy z najlepszymi specjalistami w swojej branży.
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nimi!


Kategorie